montaż reklam wielkoformatowych

7 ekologicznych i zdrowych pomysłów na domowe biuro dla pracowników zdalnych

Aby wykonywać swoją najlepszą pracę jako pracownik zdalny, musisz być w stanie skupić się na swojej pracy w domu, aby być tak produktywnym jak w biurze lub miejscu pracy.
Dlatego tak ważne jest stworzenie we własnym domu zdrowej i wolnej od zakłóceń przestrzeni roboczej. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Jakość i efektywność domowego biura zależy od rodzaju mebli biurowych i wystroju domowego biura, którego używasz do jego utworzenia.
Od czasu wybuchu pandemii Covid-19 na początku 2020 roku więcej osób pracuje z domowego biura i teraz stają przed tak nowymi wyzwaniami, jak są pracodawcy, którzy mają ich wspierać podczas pracy zdalnej.
W tym artykule dowiesz się o niektórych zdrowych i ekologicznych rozwiązaniach, aby stworzyć domową przestrzeń roboczą, która pozwoli Ci pracować produktywnie, jednocześnie przyczyniając się do ochrony tej planety poprzez uczynienie Twojej przestrzeni życiowej bardziej zieloną.

7 NAJLEPSZYCH POMYSŁÓW NA ZDROWE I WYDAJNE DOMOWE BIURO

 1.   OKREŚL SWOJĄ IDEALNĄ LOKALIZACJĘ MIEJSCA PRACY
  Podjęcie decyzji o tym, gdzie w Twoim domu jest najlepsze miejsce na domowe biuro, jest najbardziej znaczącym aspektem. Idealnie, domowa przestrzeń biurowa powinna być w przestrzeni, która może być oddzielona od życia domowego, aby pozwolić Ci się skupić. Ja musi zalewający z naturalnym światłem i powietrze i dosyć przestronny, oferujący ciebie dosyć elastyczność dla podstawowego biura ustawia z sprzętem i magazynem ty potrzebujesz. Pamiętaj, że powinieneś również wydzielić miejsce na relaks lub przerwę. Wykonaj pomiary swojej idealnej przestrzeni i poszukaj najlepszych rozwiązań dla biura domowego, które się w niej zmieszczą. Już nadchodzą, tylko czytaj dalej.
 2.   ZDOBĄDŹ NAJLEPSZE ERGONOMICZNE BIURKO BIUROWE
  Ponieważ uraz układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak ból pleców, jest wśród największych przyczyn absencji pracowników w Wielkiej Brytanii, według badania ONS, inwestowanie w ergonomiczne biurko jest kluczowe dla tworzenia zdrowego środowiska pracy. Inwestycja w regulowane biurko, które umożliwia łatwe przejście z pozycji siedzącej do stojącej, znane również jako biurko typu „sit-stand”, z pewnością się opłaci. Biurko z regulacją wysokości może skrócić czas spędzany w pozycji siedzącej w pracy o ponad godzinę dziennie i zmniejszyć ból górnych partii pleców i szyi o 54%, jak wykazało jedno z badań. Dlatego też ergonomiczne biurko zachęci Cię do pozostania aktywnym i zwiększy Twoją produktywność. Spotkania z zespołem można przeprowadzać na stojąco lub siedząc podczas pisania zadań wymagających krytycznego myślenia. Upewnij się, że dostosujesz biurko do optymalnej wysokości podczas siedzenia lub stania, tak abyś znajdował się w neutralnej pozycji i utrzymywał prosty kręgosłup w celu uzyskania najlepszej ergonomicznej postawy. Wybierz takie, które wykorzystuje zrównoważone i przyjazne dla środowiska materiały, takie jak na przykład bambus.
 3.   WYBIERZ WYGODNE KRZESŁO
  Musisz być wygodny podczas siedzenia i pracy, aby uniknąć wspólnych błędów postawy. Ergonomiczne krzesło pomoże Ci pozostać w neutralnej postawie i promować zdrową postawę siedzącą poprzez regulację siedziska z wbudowanymi zagłówkami i wsparciem lędźwiowym dla lepszego ułożenia kręgosłupa. Inne biurowe produkty wspierające ergonomię, takie jak podnóżki biurowe, ramiona monitora i podstawki pod klawiaturę, mogą pomóc w utrzymaniu prostego kręgosłupa przez większość dnia pracy. Upewnij się, że sprawdzisz, czy krzesło jest wykonane z surowców wtórnych, aby zmniejszyć swój ślad węglowy.
 4.   ZAPLANUJ SWOJE MIEJSCE DO PRZECHOWYWANIA
  Zorganizuj swój bałagan, aby łatwiej było Ci się skupić i szybciej znaleźć potrzebne materiały. Zdobądź jednostkę magazynową lub pionowe przechowywanie, aby mieć łatwy dostęp do wszystkiego, co może być potrzebne podczas pracy bez konieczności schylania się. Pionowa metoda magazynowania zmniejsza trudności z chwytaniem tego, czego potrzebujesz, zapewniając Ci łatwy dostęp. Ty także powinieneś mieć wszystkie twój necessities w zasięgu ręki blisko twój biurka i jeżeli ty wymagasz poparcie z utrzymywać twój domowego biuro schludny, ty powinieneś załatwiać profesjonalnego domowego biuro cleaning.
 5.   ZAINSTALUJ ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE
  Twój miejsce pracy powinno idealnie mieć okna pozwalające naturalne światło słoneczne sączyć się w tak, że możesz użyć naturalnego oświetlenia jak najwięcej w ciągu dnia. Naturalne światło słoneczne oferuje wiele korzyści zdrowotnych, takich jak bycie dobrym źródłem witaminy D, poprawa jakości snu i zwiększenie wydajności bez kofeiny. Dodatkowo zmniejsza rachunki za prąd i zużycie energii. Upewnij się, że Twoje miejsce pracy jest dobrze oświetlone, aby nie nadwyrężać oczu. Aby oświetlić przestrzeń domowego biura w ciemności, możesz użyć żarówek o pełnym spektrum, które są energooszczędne i imitują światło dzienne. Możesz też zdecydować się na energooszczędną lampkę biurkową LED, która działa znacznie dłużej niż zwykłe żarówki.
 6.   KORZYSTAJ Z NARZĘDZI ZWIĘKSZAJĄCYCH PRODUKTYWNOŚĆ
  Korzystanie z narzędzi produktywności online, aby pomóc Ci pozostać na szczycie swojej zdalnej pracy z domu, da Ci przewagę w domu. Niektóre narzędzia oferują funkcje współpracy i komunikacji, aby pomóc zespołom roboczym pozostać w kontakcie, udostępniać aktualizacje, dokumenty i śledzić postępy. Narzędzia online zmniejszają zużycie papieru i jego marnotrawstwo, a tablice online do robienia notatek są również bardziej ekologiczne w porównaniu z papierowymi notatkami klejącymi.
 7.   NIE REZYGNUJ Z PRZESTRZENI DO RELAKSU
  Robienie przerw między pracą, aby się zrelaksować, jest równie ważne jak dbanie o to, by być jak najbardziej produktywnym. Stwórz przytulną przestrzeń z kilkoma roślinami w pomieszczeniach, aby dodać ciepła i poprawić jakość powietrza w miejscu pracy. Miej pod ręką ekologiczną, jednorazową butelkę z wodą. Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, używaj luźnych, organicznych liści herbaty, ponieważ zwykłe torebki z herbatą są wykonane z plastiku. Kupuj ziarna kawy uprawiane w sposób zrównoważony, miel i ręcznie zaparzaj kawę, zamiast kupować plastikowe kapsułki do ekspresu. Możesz używać filiżanki wielokrotnego użytku lub kubka do kawy, aby uniknąć używania jednorazowych kubków. Zużyte liście herbaty i fusy z kawy mogą być również ponownie wykorzystane jako nawóz do Twojego ogrodu.

STWÓRZ ZDROWE DOMOWE BIURO, JEDNOCZEŚNIE OSZCZĘDZAJĄC PLANETĘ

Mamy nadzieję, że jesteś teraz zainspirowany do stworzenia w domu przestrzeni biurowej, która jest zdrowa, przyjazna środowisku, produktywna i wydajna. Twój pracodawca powinien wspierać Cię w tym przedsięwzięciu, a Ty możesz skonsultować się z Emotion Office, dostarczając Ci regulowane biurko idealnie dopasowane do Twoich wymagań. Powinieneś również być w stanie obniżyć koszty w domu, jeśli pójdziesz na bardziej ekologiczne opcje w swoim biurze domowym, więc spróbuj.

Scroll to Top