montaż reklam wielkoformatowych
Folie reklamowe

Sztuka reklamy na witrynach w marketingu: Jak reklamy na witrynach mogą zwiększyć widoczność i zainteresowanie Twoją marką?

W dzisiejszych czasach przestrzeń publiczna jest jedną wielką przestrzenią reklamową, w której mogą pojawiać się najróżniejsze treści. Promowanie marek, usług i firm wciąż nie odbywa się wyłącznie w Internecie, a przedsiębiorcom zależy na tym, aby ich marka zapadała ludziom w pamięć i budziła szybko stosowane skojarzenia. Ulica czy miejsca publiczne to doskonałe miejsca na reklamę, a w newralgicznych częściach miasta codziennie przewija się mnóstwo potencjalnych klientów. Jakiego rodzaju reklamy warto stosować i jak działają one na przechodniów czy kierowców? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Plakaty na ściany i fototapety

Stanowią idealne rozwiązanie do wnętrz, pozwalając pokrywać ściany często odwiedzanych przez ludzi miejsc wybranymi treściami. Fototapety kojarzone są przede wszystkim z designerskim wystrojem wnętrz i to zarówno prywatnych, jak i wnętrz restauracji czy klubów. Tymczasem świetnie sprawdzają się również w charakterze reklam, dając projektantom spore pole do popisu. Z kolei plakaty od wielu lat stanowią popularną formę reklamy w przestrzeni publicznej. Mogą reklamować zarówno usługi danej firmy, produkty produkowane przez konkretną markę wraz z danymi umożliwiającymi znalezienie sklepu w sieci czy też wszelkie wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, kino plenerowe, festyny, festiwale i wiele innych. Często wieszane są na murach miejskich i na specjalnych słupach, ale warto skupić się na miejscach, w których „nie zginą” w natłoku innych plakatów. Należą do nich na przykład komunikacja miejska czy konkretne lokale, których klientela może utożsamiać się z reklamowanymi produktami czy usługami.

Bannery reklamowe i siatki mesh

Te dwa rozwiązania sprawdzają się szczególnie w przypadku wielkich reklam, które mają przyciągać uwagę z daleka. Znajdują zastosowanie przy drogach, na rusztowaniach, wiaduktach i w wielu innych miejscach, które kierowcy czy piesi mogą zauważyć z dużej odległości. Taka forma promocji sprawia, że codziennie setki lub tysiące osób ma styczność z wybranymi informacjami, a jakiś odsetek wkrótce dołączy do klientów danej firmy. Zaletą bannerów i siatek mesh jest fakt, że rzucają się w oczy i najczęściej znajduje się na nich kilka podstawowych informacji, które odsyłają zainteresowanych pod wskazany numer telefonu lub adres internetowy. Dodatkowo siatki ze względu na swoją konstrukcję są uodpornione na działanie silnych powiewów wiatru, dlatego mogą być montowane wysoko i w miejscach słabo chronionych przed czynnikami zewnętrznymi.

Backlighty i citylighty

Backlighty to reklamy wyświetlane na wyświetlaczach ciekłokrystalicznych, które bardzo często pojawiają się na przystankach autobusowych czy tramwajowych, a także na witrynach różnych sklepów. Citylighty są dość podobne i spotkać je można również głównie na przystankach, ale stanowią tablice ogłoszeniowe, które najczęściej są podświetlone. Obie formy reklamy stanowią juz integralną część większości wielkich, dużych i średnich miast. Są niezwykle skuteczne, ponieważ styczność z nimi najczęściej mają osoby oczekujące na autobus lub tramwaj, a więc mające chwilę czasu, aby dokładnie się im przyjrzeć.

Scroll to Top